OŚWIETLENIE WISZĄCE – PODĄŻAJ ZA MODĄ

Obecna moda aranżacji wnętrz jest niezwykle łaskawa. Wszystko jest możliwe, dozwolone i dostępne. Dzięki temu domy różnią się od siebie, wyrażają indywidualizm ich mieszkańców, są odzwierciedleniem ich duszy. Jednak chociaż wszystko jest dozwolone, to podobnie, jak na innych frontach, i tu mamy do czynienia z pewnymi trendami. Meble, oświetlenie i kolorystyka – chcąc być na czasie, warto się im przyjrzeć.

 

A co króluje obecnie jeśli chodzi o oświetlenie, zwłaszcza oświetlenie wiszące, które jest niezwykle istotnym elementem nadającym ostateczny charakter domowi? Podobnie jak w pozostałych elementach aranżacyjnych dominującym trendem jest prostota i minimalizm. Obecne oświetlenie wiszące to często jedynie żarówki różnych rozmiarów, zawieszone na widocznych kablach. Albo jedynie proste, druciane kształty, w których zawieszone są żarówki będące centralną częścią projektu.

 

Często oświetlenie wiszące tworzy też połączenie drewna, szkła i metalu. Wiele projektów i w tym wypadku zakłada minimalizm w postaci niewielkich elementów drewnianych (bez klosza), które okalają żarówkę lub żarówki (w zależności od wielkości). To nieco cieplejsza propozycja, dla wnętrz, które oprócz nowoczesnego designu, podkreślają rodzinny charakter mieszkania.

 

Jedno jest pewne, dzisiejsze oświetlenie wiszące to już nie tylko praktyczne rozwiązanie. To minimalistyczne formy, których zadaniem jest też upiększenie każdego mieszkania, a odpowiednie dobrane oświetlenie wiszące stanowi doskonałą kropkę nad “i”

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *