OŚWIETLENIE SYPIALNI – CZY MUSI BYĆ NUDNE?

Sypialnia to nie tylko miejsce, gdzie przykładamy głowę do poduszki. To także pokój, w którym odpoczywamy, czytamy ulubione książki, czy słuchamy radia. To miejsce, gdzie łapiemy oddech. To pokój wielofunkcyjny, dlatego oświetlenie, które tam się znajduje, musi być dopasowane do wszystkich potrzeb.

 

Oświetlenie wiszące będzie tu bezwarunkowo konieczne. Pozwoli całkowicie oświetlić pokój, co jest niezbędne np. przy kompletowaniu garderoby do wyjścia. Im jaśniej w takim miejscu, tym lepiej. Co więcej, jasne oświetlenie wiszące przyda się przy czytaniu książki, czasopisma, czy ewentualnie pracy na komputerze, jeśli niestety musimy ją zrobić wieczorami.

 

Tymczasem oświetlenie podłogowe przyda się, jeśli dysponujemy miejscem na fotel, w którym czasami zanurzamy się z lekturą. Będzie wówczas funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem. Taką rolę spełniają też lampki nocne. I to także może okazać się niezbędnikiem. O ile oświetlenie podłogowe w sypialni może być jedynie dodatkiem, o tyle niewielkie oświetlenie na szafkach przy łóżku jest konieczne z punktu widzenia wygody i organizacji, zwłaszcza jeśli nie jest to sypialnia singla.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *