OŚWIETLENIE PODŁOGOWE – GDZIE O NIM NIE ZAPOMINAĆ?

Z pewnością w większości pomieszczeń oświetlenie wiszące, czy też oświetlenie górne w każdej innej formie jest podstawą każdego mieszkania. Jednak oświetlenie podłogowe stanowi jego doskonałe uzupełnienie i w niektórych pomieszczeniach jest wręcz koniecznością.

 

Mowa tu przede wszystkim o salonie, czy też dużym pokoju gościnnym. Tworzy ono odpowiednią atmosferę w zimowe wieczory, podczas spotkań z przyjaciółmi, czy też jest idealnym towarzyszem rozmów z bliskimi. Oświetlenie podłogowe w takim pomieszczeniu najlepiej spełni swoją rolę, jeśli postawimy je przy kanapie lub fotelu. Może stać także w wybranym rogu pokoju, który z jakiś powodów chcemy uwypuklić.

 

Drugim pokojem wręcz stworzonym pod oświetlenie podłogowe jest sypialnia. Delikatne, przytłumione światło z lamp stojących sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Jeśli tylko mamy na nie miejsce, nie warto z niego rezygnować.

 

Oświetlenie podłogowe nie powinno być dominujące. Jego najważniejszą rolą jest bowiem upiększania pokoju i tworzenie rodzinnej i ciepłej atmosfery. A to też ważny element w domu, jeśli chcemy czuć się w nim jak u siebie.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *